Protez Finitaj

Femoral bilye ve yuvaların bitirilmesi için çok çeşitli çanak (Tip 6) ve silindirik (Tip 2) taş boyutları sunar. Darmann, 100 mm’ye (dış çap) kadar herhangi bir boyut gereksinimini özel olarak üretebilir.

Femoral bilye ve yuvaların finisajı için tane boyutları, kaba işleme ve finiş işlemleri için tipik olarak 600 kum ile 1200 kum (FEPA tanımında) arasında değişir. Tipik aşındırıcı türleri arasında Yeşil Silisyum Karbür, Beyaz Alüminyum Oksit veya Elmas kullanımı yer alır.

Süperfiniş sonrası parlatma işlemlerini azaltmada veya ortadan kaldırmada yardımcı olmak amacıyla yakın zamanda yeni bir reçine bağlayıcılı 3000 grit (FEPA) taşı geliştirildi ve böylece toplam döngü süresi ve maliyetinde önemli bir düşüş sağlandı.

Mevcut sürecin en üst düzeye çıkarmak için aşındırıcı formülasyonunu tane boyutu, sertlik seviyesi ve iç yapıdan (gözeneklilik) özelleştirmeye ek olarak özel taş boyutları sunabilir. Bu çabalar, ihtiyaç duyulan en katı finiş kalite kriterlerini korurken, daha iyi çevrim süreleri için daha hızlı talaş kaldırma elde etmek içindir.